Ustawa o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw

 • Apel
  Apel 91 organizacji pozarządowych i grup nieformalnych do senatorów o odrzucenie projektu ograniczającego dostęp do antykoncepcji
  W imieniu wszystkich Polek, których głos został pominięty oraz organizacji pozarządowych, a także nieformalnych grup kobiecych, apelujemy do przedstawicieli i przedstawicielek Senatu, aby odrzucili haniebny, godzący w kobiety projekt.

  25 maja 2017 roku Sejm zadecydował o dostępności antykoncepcji awaryjnej na receptę, godząc tym samym w interes tych, których najbardziej to dotyczy - kobiet. Kobiet, które w sytuacji ryzyka niechcianej ciąży, na przykład w wyniku zgwałcenia sięgały po antykoncepcję awaryjną jak po ostatnią deskę ratunku.

  Ta niezwykle szkodliwa społecznie decyzja powoduje, że Polska robi krok do tyłu na drodze respektowania prawa kobiet do wyboru w stosunku do Europy XXI wieku i potwierdza, że w naszym kraju prawa kobiet nie są respektowane.

  Pełen tekst apelu poniżej.